large

Mida teha siis, kui soovid tätoveeringust vabaneda?

Võib juhtuda nii, et oled teinud tätoveeringu, kuid teatud asjaoludel tahad sellest hiljem vabaneda. Võimalusi on kaks: tätoveeringu võib lasta n-ö üle teha või eemaldada selle kirurgiliselt.

Tätoveeringu üle tegemine tähendab seda, et tätoveerija kujundab vanast tätoveeringust uue. Selle meetodi eeliseks on odavus. Tuleb arvestada ka sellega, et tehtud tätoveeringust sõltuvalt võib uus tätoveering osutuda eelmisest suuremaks. Seega ei pruugi nimetatud meetod sobida nendele, kes soovivad tätoveeringust täielikult vabaneda.

 

Täielikult saab tätoveeringu eemaldada vaid meditsiinilisel teel. Tänapäeval kasutatakse selleks kõige enam lasereemaldust. Lasereemaldusele eelneb alati inimese naha kontroll. Teatud juhtudel ei pruugi protseduuri läbiviimine osutuda võimalikuks. Lasereemaldusega lõhustatakse tätoveerimistint osakesteks. Kuna need osakesed viib kehast välja immuunsüsteem, on lasereemaldus tõhus eelkõige nendel aladel, millel on hea verevarustus. Jalgadel ja kätel head verevarustust pole, seega on tätoveeringut nendelt kehaosadelt raskem eemaldada kui näiteks kõhult.

 

Lasereemaldus toimub seanssidena. Iga seansiga muutub tätoveering heledamaks. See, mitu korda tuleb kohal käia, sõltub paljudest asjaoludest (naha toonist, tätoveeringu kohast, tätoveerimistindist, kui sügaval tint paikneb jms).Internetis võib kohata kurtmist laserprotseduuride järel tekkinud armidest nahal. Tegelikult nahale arme jääda ei tohiks, kui protseduur viiakse läbi õigete meetoditega. Lasereemalduse puhul peab silmas pidama, et protsess ei pruugi olla kõige meeldivam. See on tingitud asjaolust, et nahka töödeldakse kontsentreeritud laserimpulssidega. Lasertehnika on viimasel ajal jõudsalt arenenud ja tänapäeval kasutatakse ka selliseid seadmeid, mis ongi loodud vaid tätoveeringute eemaldamiseks. Tätoveeringu eemaldamine muudab naha tundlikuks, seepärast tuleks nahka mõnda aega hoida päikesekiirguse eest.

 

Laserprotseduuride kõrval pakutakse tätoveeringu eemaldamiseks ka alternatiivseid meetodeid. Populaarsust on omandamas protseduurid USA firma Rejuvi poolt välja töötatud tätoveeringu eemaldiga. Rejuvi on spetsiaalne kreem, mis sisaldab metallioksiide jm. Nahka viidud kreemi osakesed reageerivad tätoveeringu tindiga, misjärel väljutatakse naharakkudest. Meetod on laserprotseduuridest vähem aega nõudev ja odavam. Tootja hinnangul on tätoveeringu täieliku eemaldamise tõenäosus kõrgem kui 92 protsenti.

 

Kui moodsad meetodid ei ole kasutatavad, siis on tätoveeringut võimalik eemaldada ka kirurgiliselt. Tätoveeritud ala on võimalik välja lõigata või naha ülemine kiht n-ö maha lihvida. Mõlemad meetodid kahjustavad nahka oluliselt. On võimalik osta ka kodus tarbimiseks mõeldud tätoveeringu eemaldamise kreeme, kuid neisse tasuks suhtuda pigem skeptiliselt.

 

Meeldis? Jaga ka teistega