tumblr_mpbub0bwSB1s9i5kzo1_500

Mida pidada silmas tätoveeringu valimisel?

Enne tätoveeringu tegemist tuleks endalt küsida, milleks on seda vaja? On oluline teadvustada, kas tätoveering kannab üksnes mingit sügavat isiklikku väärtust või on mõeldud teistele vaatamiseks. Vastavalt sellele tuleks kaaluda, mida, kuidas, millisesse piirkonda ning kui suurelt tätoveerida. Mõlemal juhul aga peegeldab nahapilt inimese individuaalsust. On ju tätoveering eelkõige eneseväljendamise vahend pildilises vormis.

Mood

Teatud perioodidel võivad olla moes mingid kindlad stiilid või elemendid. Moest lähtudes peab arvestama sellega, et iga mood saab kord ümber. Täna huvitav ja atraktiivne pilt võib homme tunduda kurvastavalt kulununa. Moetätoveeringute probleemiks võib olla ka nende massiline esinemine. Kellele ikka meeldib sattuda suvel poes või rannas kõrvuti sama tätoveeringuga inimesega? Mida läbimõeldum ja isiklikum on tätoveering, seda suurem on tõenäosus, et rõõmu sellest jätkub kauaks.

Mustrite ja tähtede korral on kordumisvõimalus suurem kui piltide puhul. Piltide valimiseks on tätoveerijatel kataloogid, mis sisaldavad tuhandeid näidiseid. Kataloogipilt on siiski massitoode. Kes tahab oma tätoveeringu ainulaadsuses kindel olla, peaks laskma endale sobiva pildi joonistada. Samas pole ka põhjust kurvastada, kui meeldib just mõni kataloogipilt. Pilte on võimalik kombineerida mustrite ja muude isikupäraste detailidega või lasta neid kergelt kohendada.

Neutraalne või mitte?

Tihti märgib tätoveering kuuluvust või seotust – nt klubiga, kalli inimesega, ametikohaga, positsiooniga vms. Sellistel juhtudel tasub mõelda, kas nähtused, millest tätoveering lähtub, on püsivad. Kallima pildi tätoveerimine näole või seljale on küll tunnete seisukohalt kõnekas, kuid tasub kindlaks teha, kas kallim sellise tähelepanuavaldusega ikka nõus on.

Identifitseerivate tätoveeringute puhul tasuks arvestada, et võib esile kerkida olukordi, mil nende avalik demonstreerimine võib tekitada soovimatuid olukordi. Sellise tätoveeringu paljastamisega avalikus kohas kaotab inimene osa oma anonüümsusest.

Sümbolite ja märkide puhul peab kindlasti arvesse võtma, et tavaliselt kannavad need mitmeid tähendusi. Ühes kultuuriruumis võib domineerida niisugune tähendus, mis teises kultuuriruumis pole kuigi oluline. Seetõttu tuleks enne pildi tegemist põhjalikult süveneda huvipakkuva sümboli tähendusvälja. Tätoveerijad küll selgitavad tähendusi, kuid kuna sümboleid ja märke on tohutult palju, siis ei pruugi ka nende teadmised olla piisavalt ulatuslikud. Eelnev kontrollimine välistab hilisemad ebameeldivad üllatused.

Personaalne aspekt

Stiilide puhul väärib esile tõstmist tõsiasi, et üks meister võib teatud stiilis olla osavam kui teine. Üldiselt suudavad head tätoveerijad tätoveerida väga hästi ükskõik mida, kuid kindlasti on igal artistil selline stiil või temaatika, milles ta ilmutab erilist meisterlikkust. Seetõttu võiks väga keerukate või spetsiifiliste tööde puhul eelnevalt tutvuda erinevate meistrite tööde ja tegemistega.

Lõpetuseks – tätoveering mõjutab esmamuljet inimesest. See võib tekitada positiivse emotsiooni ja inimesi lähendada, kuid võib mõjuda ka pelutavalt.

Meeldis? Jaga ka teistega