Väike tätoveerimiskultuuri teejuht

Fideelia-Signe Roots raamatust

Siin pildil loeb “Väikest tätoveerimiskultuuri teejuhti” Fideelia-Signe Roots. Fideelia enda sõna on raamatus ka ilusasti esindatud. 

 

Teose kohta arvas ta järgmist: “Mul on käes Riho Paramonovi raamat “Väike tätoveerimiskultuuri teejuht”. Roosa järjehoidja tähistab lehekülge, kus on kirjas minu arvamus ühe tätoveeringu kohta. Eestis ei ole varem sel teemal nii põhjalikku käsitlust ilmunud: ajalugu, tehnikad, stiilid. Saame teada, et tätoveerimisse suhtuti vanasti Eestis pigem negatiivselt, peamiselt praktiseerisid seda meremehed, kurjategijad, lõbunaised, sõdurid jne. Elektrilisi tätoveerimismasinaid ei olnud Eestis ilmselt kuni 1930. aastateni, töö tehti käsitsi nõeltega, mis oli aegavõttev ja piinarikas.

 

Tolleaegse tätoveerimise hindadest: „1929. aastal rääkis üks (…) meremees Rahvalehele, et enne ilmasõda maksis tätoveerimine 20 kopikat. Naise täielikuks katmiseks (laatadel näitamise otstarbel) kulus kaks nädalat, tasu oli 15 rubla.“. Tänaseks on tätoveerimisest saanud andekust nõudev kunst. Ole tätoveeritud või mitte, raamatus on palju huvitavat ja üldharivat kõigile! https://revaleta.eu/…/ilmunud-on-vaike…/

 

Pildil kannab Fidelia MrsWooli kampsunit. MrsWool on vanade traditsioonide vaimus naturaalseid kudumeid valmistav väikeettevõte. Nende toodang on 100% käsitöö, valmistamisest pakkimiseni. MrsWooli hing Taimi on teinud käsitöökudumeid 1992. aastast ehk pea sama kaua kui Eesti on olnud uuesti iseseisev.

 

Kampsun Fideelia seljas on eritellimus. Nagu teisedki tooted, on see soe, pehme ja armas. Vt lisaks https://mrswool.com

 

Meeldis? Jaga ka teistega