tumblr_mpd5saar8r1s1ex15o1_500

Mida võtta arvesse tätoveerijat valides?

Tätoveerijaid on tohutult palju. Valiku tegemine on eriti raske esimesel korral. Käesolevas artiklis vaatleme, millistest põhimõtetest tasuks tätoveerija valimisel lähtuda.

 

Mõnikord oleme kuulnud kurtmist järgmises stiilis: „Tahaksin lasta endale õlale teha väikese tätoveeringu, kuid ei tea, kuhu minna. Need tätoveeringusalongid asuvad üsna kahtlastes kohtades. … Tätoveerijad tunduvad imelikud tüübid. Ei tea, kas tasub üldse riskida?…

 

Mida võiks selle peale öelda? Mureks pole põhjust. On tõsi, et paljud tätoveerimissalongid asuvad äärelinnas kitsastes, mõnes isikus võib-olla ebamugavustunnet tekitavates ruumides.

Need asjaolud on seletatavad sellega, et tätoveerimine ei ole ala, mis tagab tegijale tohutu rikkuse. Kesklinnas luksuslike ruumide rentimine on lihtsalt liiga kulukas. Siiski leidub tänasel päeval mitmeid salonge, mis tegutsevad linnade parimates piirkondades. Reeglina on tegemist niisuguste kohtadega, mis pakuvad erinevaid teenuseid. See võimaldabki kallimate pindade rentimist. Siinkohal tasub silmas pidada, et mida kallimas kohas asub tätoveerimisalong, seda kallimad on ka hinnad.

 

Mis puudutab salongide ebaharilikku kujundust ja tätoveerijatele iseloomulikku olemust, siis see on asi, mida tuleb võtta paratamatusena. Tätoveerimine on kunst. Kunstnikud on keerulised ja originaalsed isiksused – nende esteetilised arusaamad ei pruugi kokku langeda „keskmise kursiga“.

 

Tätoveerimine ei ole aga üksnes kunst. See on paljude inimeste jaoks omaette kultuur (või subkultuur või alternatiivne elustiil). Tätoveeringute maailmaga kaasnevad sellele omased väärtushinnangud ja arusaamad. Ometigi ei tähenda see, et kõik tätoveerijad oleksid ühe vitsaga löödud. Inimesed on erinevad (üks kannab habet, teine mitte, üks on üle keha tätoveeritud, teisel pole ühtegi pilti, üks kuulab metalit, teine klassikat jne). Kui tunned, et mõni tätoveerija tekitab Sinus kõhedust, siis vaata veel ringi – kindlasti leiad sellise inimese, kes vastab Sinu vajadustele.

 

Tätoveerimine ei ole odav lõbu. Tätoveerija osavus ja töötingimused kajastuvad mingil määral ka hinnas – kelle juures vähem, kelle juures rohkem. Kõige odavama tätoveeringu saab teha nn nurgatätoveerija juures. Nurgatätoveerija on selline isik, kes tavaliselt ei osuta teenust ametlikult või pakub juhuteenust. Selliste tätoveerijate poole pöördumine on alati seotud riskiga. Nad võivad olla suurepärased kunstnikud, kuid pole mingit garantiid, et tätoveerimine viiakse läbi kõikidele hügieenilistele ja muudele nõuetele vastavalt. Odava tätoveeringu hinnaks on ebakindlus töö kvaliteedi ja pildi püsimise osas. Selliseid tätoveerijaid tasuks vältida.

 

Professionaalne tätoveerija, kes on loonud firma, rentinud pinna, ostnud parimad töövahendid, ei saa riskida oma leiva kaotamisega. Juba ainuüksi seetõttu on ta sunnitud täitma tervisenõudeid ja olema hoolas. Korralik tätoveerija (ja augustaja) kasutavad näiteks ühekordseid nõelu, kvaliteetseid sertifikaadiga värve, häid desinfitseerijaid jne. Mõned salongid on hügieeninõuetes läinud maksimumini. Nt on neil töövahendite steriliseerimiseks autoklaavid ja sterilisaatorid. Need on kallid seadmed, mille olemasolu näitab, et tätoveerija võtab oma tööd väga tõsiselt.

 

Professionaalsed tätoveerimissalongid on Eesti Terviseametis registreeritud. Litsents väljastatakse pärast asutuse kontrollimist. Töötõend peaks tätoveerimissalongis olema nähtaval kohal väljas. Selle olemasolu võib käsitleda korraliku teenuse esmase garantiina.

 

Kui Sa oled nüüd veendunud, et tahad külastada vaid professionaalset tätoveerijat, ent ei tea ikkagi, kuidas seda õiget leida, siis vaata Tatoveering.ee kataloogi („Leia tätoveerija“). Kataloog hõlmab tunnustatud tätoveerijaid, kes pakuvad kvaliteetset teenust. Kui oled aga juba leidnud sobiva tätoveerija, kelle nime mingil põhjusel kataloogis pole, siis püüa tema kohta internetist või foorumist infot leida. Kui leitav info on halvamaiguline või seda üldse pole, siis on põhjust olla skeptiline. Olgu mainitud, et mõned tätoveerijad kasutavad salongis ka kliendilehtesid, mida külastaja võib ka sirvida.

 

Kokkuvõtteks: Tee eeltööd! Mida rohkem on tätoveerijal rahulolevaid kliente, seda suurema tõenäosusega osutatakse ka Sulle kvaliteetset teenust. Ära karda tätoveerijaga rääkida. Hea tätoveering on kahe inimese täisväärtusliku koostöö tulemus ning sünnib vastastikkusest mõistmisest.

Meeldis? Jaga ka teistega