tatb

Lugejakirjad

Tekst: Tatoveering.ee  Avafoto: http://dulltooldimbulb.blogspot.com.ee

 

Iga kuu saadetakse meile hea hulk kirju. Valisime välja mõned, mis võiksid pakkuda laiemat huvi.

 

Rain: Tere, sooviks teada kui kalliks läheks kuskil 10cm-ine palmipuu käevarrele tegemine?

V: Raske vastata, infot on liiga vähe. Hind sõltub stiilist, pildi keerukusest, artistist.

 

Kristi: [...] Lisaks, kas ja kui kaua peale tatoveeringu tegemist ei tohi trenni minna? Ei ole just täheldanud kui palju ranne higistab ja kuidas tatoveering treenimist mõjutab.

Nahk on mul enda arvates õrn, puhtust hoian hästi ning järelhooldusesse suhtun ka tõsiselt.

V: Väike randmetätoveering ei ole paranemise seisukohalt ilmselt kõige raskem juhtum. Mõned päevad tasuks siiski rahulikult võtta. Täpsed juhised annab tätoveerija.

 

Kermo: Tere mul siuke küsimus palju võib maksma minna kiri always kahele inimesele käe peale kirja tähtedes

V: Sõltub kirja keerukusest, kes teeb jms.

 

Marta: Tegin oktoobris keeleneedi ja nüüd needi auk valutab kui liigutada seda. Milles on asi?

V: (Ly Aurely): Selleks tuleks pöörduda augustaja poole, kes vaatab olukorra üle. Võimalik, et ehe ei sobi, ehte materjal on vale või on vale pikkus. Oleneb ka keele anatoomiast.

 

Kadri: Olen 15 aastane neiu ja pöördun teie poole küsimusega, kas teete tätoveeringuid ka ilma vanema loata?

V: Sellisele vanuserühmale tätoveeringuid ei tehta (st ükski hea tätoveerija ei tee). Võib leida mõne isiku, kes teeb, kuid see tähendab peaaegu kindlasti halba tööd või muud puudujääki. Nii, et tuleb oodata.

 

Karina: Palun soovitage, mis suunas ma pean otsima tattoo-t, kui soovin jäädvustada kogemust, millal tegin inimesele väga haiget ja ei taha seda korrata. Tahan eluaegset meeldetuletust. Stiilis “Don´t harm”, Don´t Damage… Millised kujud, spirituaalsed või mitte sobiksid? Asukoht sobib kujust.

V: Eesti keeleski on ilmunud rida raamatuid, mis on pühendatud sümbolitele. Tähendused võivad erineda kultuuriti. Vajalikku märki võib otsida ka oma siseilmast, püüdes keskenduda ja visualiseerida probleemi.

 

Armin: Tervist, kas teie saate aidata, küsimus oleks et kes tallinnas teeb tätoveeringut alaealisele vanema või vastutava isiku juuresolekul või allkirjaga?

V: Kahjuks tõsised tegijad ei tee. Midagi pole parata, tuleb oodata.

 

Ave: Tere kui, palju maksab muidu UK’s tatoo.

V: Sõltub tegijast ja pildist. Head artistid on väga-väga kallid.

 

Janne: Olen 13.a. noor Eesti tütarlaps. Ja mind on koguaeg huvitanud tätoveerimine. Olen muidu hea joonistamisandega. Ja mida te soovitaksite mul edasi teha sellises vanuses? Kas kuhugi kunstikooli edasi minna või mis? Ma ise pole kursis sellega, kuidas saada tatoveerijaks jne. Ootan soovitusi.

V: Kunstikooli võiks kindlasti minna, sest kunstiline areng on esmatähtis. Kuna tätoveerimist koolis ei õpetata, on kasulik leida tätoveerimismeister (õpetaja), kes natuke suunab ja juhendab (masina seadistamine, hügieen, töövahendite käsitsemine, stiilid). Mõtle, mis stiil Sulle meeldib ja kas tead kedagi, kes seda rakendab. Katsu leida tätoveerimismasin ja hakka harjutama kunstmaterjalidel. Väga palju kasulikku teavet leiab Toutube´ist. Uuri, suhtle ja harjuta!

 

Britt: Mul on käe peal (küünarnukist õlani) vanad põletusarmid. Kuna neid kirurgiliselt parandada ei saa, siis tekkis mõte, et kas neid oleks võimalik tatoveeringuga katta? Nii palju kui internetist infot leidnud olen, siis see on iseenesest tehtav, kuid kindlasti on see keeruline (naha pind on ebatasane) leida sobiv pilt ning tatoveerija. Kas Teil on sellega kogemusi ning mis te üldiselt sellest arvate?

V: See on tõepoolest parimaid ja levinumaid võimalusi. Kõige olulisem on konsulteerida hea ja kogenud tätoveerijaga. Kui käsi on üle vaadatud, saate arutleda pildi üle (piiranguid on mõnevõrra rohkem kui tavalise tätoveeringu puhul).

 

Eve: Sooviks natuke infot,asi selles et oleks soov väike liblikas jalale lasta tätoveerida,aga kardan seda lasta teha sellel põhjusel,et kuna nahk mul ei talu peale kuld ja hõbeehete midagi muud kas see võib olla ka takistuseks,et ei tohiks endale tätokat lasta teha? Ühest kohast olen juba uurinud ja sealt sain vastuse,et ei hakkas riskima siis selle tegemisega.

V: Võib küll olla takistus. Võib tekkida allergiline reaktsioon tätoveeringupigmendile. Mõnikord ei talu organism mingit kindlat värvi. Täpse vastuse annab dermatoloog.

 

Meeldis? Jaga ka teistega