red

Punase värvi allergia

Mõnikord tuleb kehailu nimel omajagu kannatada, ka siis, kui tätoveering on ammu paranenud. Kes on saanud värviküllase pildi, peab olema valmis allergiliseks reaktsiooniks. Võib vabalt juhtuda, et midagi ebaharilikku ei kogeta kunagi, kuid uuringutest nähtub, et ligi pooltel juhtudel esineb mingi kõrvalekalle.

 

Kaebusi võivad tekitada kõik värvid, kuid kõige problemaatilisemaks peetakse (tume)punast. Enamasti valmistab muret punetus, lööve, sügelus, põletustunne, villid või värvi eraldumine nahast. Kui kahjustatud kohta õigesti hooldada, leiab mõne aja pärast aset paranemine, kuid ei ole välistatud, et sama võib korduda. Mõnikord läheb aastaid kuni nahk maha rahuneb. Põhjuseid, miks niisugused reaktsioonid tekivad, on palju. Enamasti on asi tindi koostises, päikeses ja kuumuses. Enamikus riikides pole reguleeritud, milliseid värve võib tätoveerimisel kasutada. Kehva kvaliteediga tätoveerimispigment võib sisaldada mitmesuguseid kahjulikke ühendeid, mis mitte kuidagi inimkehasse ei sobi. Mõnikord on kahjustatud vaid kindla värviga kaetud ala, kuid see ei pruugi nii olla. Kui kahjustunud on laiem ala, on raske määrata, mis ärrituse põhjustas.

 

Kui ei tea, mida allergia korral teha, võiks esmalt võtta ühendust tätoveerijaga. Kahjustunud ala võib salvitada hüdrokortisooniga. Kindlasti tuleb hoiduda kratsimisest ja päikesest.

 

Kõige mõistlikum on probleeme juba eos vältida. Selleks ole teadlik oma allergiatest, ära mine tätoveerija juurde, kui on nahaprobleeme (psoriaas, ekseem), vali usaldusväärne tätoveerija, kes kasutab kvaliteetseid värve, ja järgi täpselt tema antud juhiseid.

 

Meeldis? Jaga ka teistega