Rainer Lillo ja tema pildid

Rainer Lillo: hea tätoveeringu 5 printsiipi

Tekst: Rainer Lillo, Avapilt: Rainer Lillo (Backbone Tattoo)

 

#0 Nahk ei ole valge paber. On tehtud uuringuid, miks tattoo ei ole päris igavene: vaata videot alates 4:00 min.
https://www.youtube.com/watch?v=D0B7F5UbTOQ
Seepärast on mõttekas austada musta värvi. Püsib kauem ning annab võimaluse kontrastile.

 

#1 Näe oma tattood distantsilt (kuni ca 10m) – on juba ammu öeldud, et hea tattoo tunned ära ka teisel pool tänavat. Ok, siin tuleb mängu ka gradient, millel peatumine oleks omamoodi vajalik. https://et.wikipedia.org/wiki/Gradient
Nagunii enamik presenteerib oma tattood ka tikutopsi suuruse pildikesena (fb, instagram) Kavandit liputades vii see mõni meeter kaugemale ning seejärel saad aru, kas “value” on õige (http://www.nitaleland.com/project/value.htm)

 

#2 Hea tattoo on kui hea muusika. Rahulik, kuid samas ka agressiivne. Kui vahekord on paigas, “flow” toimib, ning sõnum on loetav, siis on juba kõik bueno – näiteks https://www.youtube.com/watch?v=bS-t3BvIg88

Asjast lähemalt: detailid on huvitavad siis, kui nad sulle ei karju pidevalt, et “vaata mind, ma olen nii huvitav.” Rahulik pind on rutiinirohke, kuid suunab pilgu õigesse kohta.

 

#3 Puhas nahk on kallim kui kuld.
Ära päevita ilma blablabla….osta https://int.eucerin.com/…/allergy-protection-sun-creme…

Tattoo artist, kes jätab tattoole puhast nahka ehk toob olemas oleva tooniga esile vormi kõrgema pinna, on tänu väärt peale dekaade. “Solid traditional thinking might be the keyword”.

 

#4 https://en.wikipedia.org/wiki/Rule_of_thirds
Tuleb kasuks tattoo kavandamisel. See on mõistagi paljudel artistidel juba iseenesest mõistetav, kuid….olles iga päev asjas sees, avastan alati midagi uut.

 

Oli hea end taas kirjutama sundida. Kordamine on vajalik ning kes tunneb, et näited on vastuolulised, siis andke endast parim ja tehke asju mis inspireerivad meid kõiki paremaks töötamisel.

 

Rainer Lillo kunst

 

Meeldis? Jaga ka teistega