
Street Mirror Expo 2014 piltülevaade
Laupäeval toimus kauaoodatud tätoveeringu- ja elustiilimess Street Mirror Expo. Tatoveering.ee käis kohapeal asja uurimas. Anname väikese kiirülevaate sellest, mis Expol toimus.
Kui keskpäeval kohale jõudsime, ei olnud rahvast veel sugugi palju. Kannatas liikuda isegi teisel korrusel, kus ruum õige kitsas. Silma järgi hinnates tundus külastajate hulgas mehi naistest rohkemgi olevat. Paljud külastajad olid enesestki mõista tätoveeritud. Tõsised fännid, ühesõnaga.
Tätoveerijaid oli kokku tulnud üsna palju, kuid ruumi oleks neid mahtunud veelgi enam. Igal juhul võib öelda, et enamik parimatest Eesti meistritest viibis laupäeval Rock Cafes. Huvitaval kombel oli Tartu artiste Tallinna omadest tunduvalt rohkem. Tallinnast oli kõige suurema seltskonnaga esindatud Pirados. Ent leidus tätoveerijaid ka Viljandist (Underground Voltage Tattoo), Rakverest (ArtoRich Studio) ja Narvast (Dandy Tattoo Studio). Nimekaimatest tegijatest ei astunud seekord üles näiteks Dimon Taturin, Jarmo Nuutre, Auriga Tattoo ja Mamas Pride Tattoo (kõik Tallinnast). Seejuures väärib märkimist, et võistlejate hulgas ei õnnestunud üllatuslikult kohata ühtegi Eesti naistätoveerijat. Kus te end peitsite?
Tegelikult oli Expo lausa rahvusvaheline: kohal oli mitmeid tugevaid välisartiste Soomest ja mujalt. Samuti ei pidanud paljuks sündmust rikastada välismaal töötavad Eesti artistid, neist kõige tuntum ilmselt Priit Salusoo.
Messil viibis ka augustaja, sai osta ehteid, igasuguseid atribuute ja särke. Meelt sai lahutada arvutimängudega jms. Ka laval toimus pidevalt midagi põnevat. Igav just ei olnud.
Ületamatu oli mess aga eelkõige ikkagi selle poolest, et nii paljud artistid olid ühes ruumis koos töötamas. Külastajal polnud muud vaeva, kui astuda ühe tätoveerija juurest teiseni, vaadata, võrrelda ja teha juttu. Oli ülimalt huvitav jälgida, kuidas toimetas üks või teine meister. Tõepoolest, erinevused on täiesti olemas. Mõistagi olid ka võistlustööd väga erinevad.
Tätoveerijad olid sõbralikud ja suhtlesid publikuga vabalt. Vast ei jäänud kellegi küsimus vastuseta. Ülevaade sobib lõpetada tuntud Tartu tätoveerija Taavi Undi laupäeval lausutud ajatute sõnadega: „Tätoveerimise puhul pole oluline kiirus, vaid lõpptulemus.”
Pildid:
Melu oli korralik. Nagu pildilt näha, oli kohal ka augustaja

Mico Goldobin töötab keskendunult võistluspildi kallal. Valmimas on suurepärane kolp

Nii see töö tal käis

Mõned tunnid hiljem avanes selline vaade

Ei keegi muu kui Priit Salusoo. Nokitseb oma võistlustöö kallal

Vahepeal tuli tegeleda ka fännidega. Küsimusi sadas vasakult ja paremalt

Soome artistid tikkimishoos. Modell pikutab mõnusalt (kõigil nii mugav polnud)

Näitab taset: teisel korrusel kandis modelli nahale portreed legendaarne Edy Remarque

Edy on Underground Voltage Tattoo mees. See on Viljandi salong. Ei tea, kas Edy suitsetab?

Backbone Tattoo mees Edmar on ametis lipsu tegemisega. Vaata selle kohta viimast videoklippi artikli lõpus

Rainer Pleer on saanud hoo üles… Käib piirjoonte tegemine

Kas jõuab valmis või ei? Pilt on päris suur. Rainer Lillo, ikka Backbone Tattoo

Nii nad reas töötasid. Esiplaanil Edmar. Rea lõpetas Oleg Narvski.

Seintele tõmmati suured plagud. Kollane kuulub Tartoo-Tattoole

Anton võttis Taavi ette. Rahvas muretses, kas Taavi kehal ikka vaba pinda on…

Piradose kunstnik Sboy töötas väga keskendunult. Pilt sai ilus. Vaata selle kohta videot artikli lõpus

Siin on alustatud mastaapse tööga

Lühiülevaade ühe võistlustöö valmimisest
Lühiülevaade teise võistlustöö valmimisest