Daryl Williams, Tattoo-spirit.de

Uued juured ehk neo-traditional

Tekst: Tatoveering.ee, avakuva: Daryl Williams @ www.tattoo-spirit.de

 

Puhuti on raske eristada neo-traditionali uuest koolist. Ilmselt on eristus oluline vaid tõsiste fännide jaoks. Erinevus – vähemalt ideeline – seisneb selles, et esimene hoiab kinni traditsioonist, teine mitte. Mõnikord öeldakse ka, et neo-traditional on alamstiil ehk seda võib vaadelda ka lihtsalt osana uuest koolist.

 

Nii nagu uus kool, on ka uued juured 1970. aastate tätoveerimiskultuuri õitsengu saadus. Sel ajal võeti kasutusele uued seadmed ja värvid, laienes tätoveerimishuviliste ringkond jms.

 

Neo-traditional ei vastandu vanale koolile ehk klassikalisele Ameerika tätoveeringustiilile, vaid vastupidi – hoiab seda aus. Neo-traditional on vana stiili väljendus moodsas vormis (teiste sõnadega: stiili evolutsioon).

 

Ka Neo-traditionalis rakendatakse jämedaid, puhtaid piirjooni, ka motiivid on enamasti samad. Laual on vana hea klassika: teemantid, pealuud, lilled, loomad, öökullid jms. Mis on teisiti? Värve, detaili ja sügavust on rohkem, kuid mitte nii palju nagu uue kooli puhul. Tulemus on igal juhul elavam ja realistlikum kui võimaldab vana kool. Uue kooliga võrreldes tundub uus-juurne pilt lihtsam.

 

Eestis on neo-traditional väga populaarne. On artiste, kes peamiselt töötavadki selles stiilis.

 

Näiteid Eesti artistide neo-traditional töödest:

Meeldis? Jaga ka teistega