Algajad-alustavad tätoveerijad - andke endast teada!

Siin räägitakse tätoveerijatest

Algajad-alustavad tätoveerijad - andke endast teada!

PostitusPostitas Deuce » 11 Jaan 2014 23:23

Kas foorumit loevad ka sellised isikud, kes astuvad alles esimesi samme tätoveerijaks saamise teel/teenuse pakkumisel? Andke endast teada!
Entusiast
Kasutaja avatar
Deuce
Site Admin

Re: Algajad-alustavad tätoveerijad - andke endast teada!

PostitusPostitas Unicornfcuk » 14 Jaan 2014 20:38

Minu eluunistus on olla tätoveerija, aga pole leidnut seda niidiotsa, kust alustada.
Unicornfcuk

PostitusPostitas Deuce » 14 Jaan 2014 21:52

Unicornfcuk kirjutas:Minu eluunistus on olla tätoveerija, aga pole leidnut seda niidiotsa, kust alustada.

Kõik suur algab ideest...
Kas oled päris alguses või masinat juba käes ka hoidnud ja esimesed jooned vedanud?
Entusiast
Kasutaja avatar
Deuce
Site Admin

PostitusPostitas Unicornfcuk » 14 Jaan 2014 22:40

Selles mu asi ongi, et hea, et olen seda masinat oma silmaga näinud :D Sellepärast see tundubki nii kauge ja võimatu teema, aga samas tean, et kõik on kätte võtmise asi.
Unicornfcuk

PostitusPostitas Deuce » 14 Jaan 2014 23:34

Unicornfcuk kirjutas:Selles mu asi ongi, et hea, et olen seda masinat oma silmaga näinud :D Sellepärast see tundubki nii kauge ja võimatu teema, aga samas tean, et kõik on kätte võtmise asi.

Kui kunstilised eeldused on olemas, siis pole muud midagi, kui et pöördu mõne meistri poole ja motiveeri teda end õpetama. Või leia masin - neid müüakse vahel ka odavalt kasutatutena - ning hakka lihtsalt harjutama (esialgu kunstmaterjalidel). Nii ta tuleb.
Entusiast
Kasutaja avatar
Deuce
Site Admin

PostitusPostitas KittyMjew » 22 Jaan 2014 19:14

Mul üks tuttav tüdruk harjutas banaanide peal, masina sai samamoodi kasutatuna.
Nüüd teeb juba päris ilusasti inimestele tattoosid :)
Mulle meeldib endale ka ise kritseldada ja ütleks et olen kunstilembeline inimene, aga teiste nahkadele ma ei julgeks pilti teha, tundub hirmuäratav minu jaoks.
Aga loodan,et su unistus saab tõeks, peab pealehakkamist olema lihtsalt :D
KittyMjew

PostitusPostitas jussice » 01 Veebr 2014 17:11

Ma olen ka juba mõnda aega üritanud tatoveerimisega tõsiselt algust teha , ning olen ka nii mõnegi tatoveeringu teinud juba , alustasin kunstnaha peal , siis enda ja siis juba sõprade tuttavate peal , kes seda soovisid :D Aga ideaalne oleks selline olukord kus ma saaks mõne kogenuma kunstniku juures õppida ja enda oskusi lihvida ..
jussice

PostitusPostitas Deuce » 01 Veebr 2014 20:57

jussice kirjutas:Ma olen ka juba mõnda aega üritanud tatoveerimisega tõsiselt algust teha , ning olen ka nii mõnegi tatoveeringu teinud juba , alustasin kunstnaha peal , siis enda ja siis juba sõprade tuttavate peal , kes seda soovisid :D Aga ideaalne oleks selline olukord kus ma saaks mõne kogenuma kunstniku juures õppida ja enda oskusi lihvida ..

Kas näitad pilti ka? Kus piirkonnas muidu tegutsed? Siit ka üleskutse kogenud tätoveerijatele, kes soovib teisi õpetada, siis õppijaist puudu ei tule!
Entusiast
Kasutaja avatar
Deuce
Site Admin

PostitusPostitas Deuce » 05 Veebr 2014 21:23

Minu meelest päris soliidne. Kindlasti tasub sel alal jätkata!
Entusiast
Kasutaja avatar
Deuce
Site Admin

PostitusPostitas Qam » 24 Veebr 2014 01:03

Sai ka mõnda aega tagasi ebay-st odav starter kit soetatud ja harjutasin greipide peal. Vahepeal jäi asi päris soiku, aga nüüd tegin sõbra tungival soovil talle mexican skull-i, aga kahjuks odav juust hakkas jupsima ja jooned jäid suht ebakvaliteetsed. Nüüd kus olen suht paikselt Tallinnas, soovikski leida omale hea meistri kelle käe all õppida kuna tean, et tahan sellel alal läbi lüüa. Väike pilt ka tööst :D http://www.upload.ee/image/3905925/tatuu.jpg
Qam

PostitusPostitas admin » 24 Veebr 2014 17:55

Qam kirjutas:Sai ka mõnda aega tagasi ebay-st odav starter kit soetatud ja harjutasin greipide peal. Vahepeal jäi asi päris soiku, aga nüüd tegin sõbra tungival soovil talle mexican skull-i, aga kahjuks odav juust hakkas jupsima ja jooned jäid suht ebakvaliteetsed. Nüüd kus olen suht paikselt Tallinnas, soovikski leida omale hea meistri kelle käe all õppida kuna tean, et tahan sellel alal läbi lüüa. Väike pilt ka tööst :D http://www.upload.ee/image/3905925/tatuu.jpg

Üldiselt jah, õpetaja leidmine on alustuseks kõige etem samm. Ma arvan, et võiksid rääkida Kaili Aavikuga (Mamas Pride Tattoo).
admin
Site Admin

PostitusPostitas Jam » 25 Veebr 2014 13:48

admin kirjutas:
Qam kirjutas:Sai ka mõnda aega tagasi ebay-st odav starter kit soetatud ja harjutasin greipide peal. Vahepeal jäi asi päris soiku, aga nüüd tegin sõbra tungival soovil talle mexican skull-i, aga kahjuks odav juust hakkas jupsima ja jooned jäid suht ebakvaliteetsed. Nüüd kus olen suht paikselt Tallinnas, soovikski leida omale hea meistri kelle käe all õppida kuna tean, et tahan sellel alal läbi lüüa. Väike pilt ka tööst :D http://www.upload.ee/image/3905925/tatuu.jpg

Üldiselt jah, õpetaja leidmine on alustuseks kõige etem samm. Ma arvan, et võiksid rääkida Kaili Aavikuga (Mamas Pride Tattoo).

Tänud nõuande eest, kindlasti võtan ühendust.
Pilt
Kasutaja avatar
Jam

PostitusPostitas lumememm » 14 Apr 2014 11:49

Tere tulemast siis teie sekka! Ma ise algaja amatöör ca 2 nädalat. Sain kingiks tattoo kit ka algajatele. Kahjuks alternatiivset pinda polnud kus harjutada ja ootan oma pracktik skine et sinna harjutama hakata. Aga usaldati oma käsi kuhu sain kurjakese tatoveerida. Ma ei tea mõhkugi tehnikast. algasin esimese tähega omasoodu, kuni hakkas soovitama et enne piirjooned jne. siis täide. ja tulid siis peale esimest tähte 1. ja 3. natuke paksemad. ja ütlesin et ma ei usu et nii väiksel piirjooni ette teha täies ulatuses et püüan nii nagu esimese tähe ja täitsa ok minu arust ja jäi ka katse ohver rahule:)https://www.facebook.com/katrin.poder.1/posts/819610568068944?notif_t=like
lumememm

PostitusPostitas Deuce » 14 Apr 2014 12:57

lumememm kirjutas:Tere tulemast siis teie sekka! Ma ise algaja amatöör ca 2 nädalat. Sain kingiks tattoo kit ka algajatele. Kahjuks alternatiivset pinda polnud kus harjutada ja ootan oma pracktik skine et sinna harjutama hakata. Aga usaldati oma käsi kuhu sain kurjakese tatoveerida. Ma ei tea mõhkugi tehnikast. algasin esimese tähega omasoodu, kuni hakkas soovitama et enne piirjooned jne. siis täide. ja tulid siis peale esimest tähte 1. ja 3. natuke paksemad. ja ütlesin et ma ei usu et nii väiksel piirjooni ette teha täies ulatuses et püüan nii nagu esimese tähe ja täitsa ok minu arust ja jäi ka katse ohver rahule:)https://www.facebook.com/katrin.poder.1/posts/819610568068944?notif_t=like

Tere tulemast!
Link ei avane. Üldiselt, kui teema vastu sügav huvi, katsu endale kindlasti ka hea meistri näol õpetaja leida.
Entusiast
Kasutaja avatar
Deuce
Site Admin

PostitusPostitas Külaline » 21 Nov 2014 15:35

Tere kaas huvilised,
Panen siis ise ka ühe pilti mis sai tehtud. Kogemust palju just ei ole ja ehk sai liiga raske asi ette võetud.Poolik ta küll on, aga loeks heameelega mis arvate senisest tööst. http://postimg.org/image/aw2dmvojx/
Külaline

PostitusPostitas jussice » 21 Nov 2014 15:44

Paraja suutäie oled ikka hammustanud jep :D Tahaks siiski tulevikus valmis pilti näha , aga siiani tundub üpris korralik olevat. Hulka parem kui see mis selle alla peidetakse :D
jussice

PostitusPostitas Linnuke » 24 Nov 2014 16:15

Joone puhtus!!! Mis masinat kasutad?
Linnuke

PostitusPostitas Külaline » 26 Nov 2014 18:22

http://postimg.org/image/4q1cbwef1/. Liiga algaja ehk. Palun seleta mulle joone puhtusest lähemalt. Et oleks pidanud ilma linerita tegema varjudega need kõik välja tooma? Nii saan ma aru :/
Külaline

PostitusPostitas Deuce » 29 Nov 2014 14:16

Ma ei ole küll tätoveerija, aga joone puhtuse küsimusele saab läheneda ka puht-kunstilisest vaatenurgast. Külaline, kui vaadata Sinu tööd, siis on näha, et joon on ebaühtlane. Ma ei tea, võib-olla lõpptulemus on teistsugune, aga praegu on eriti ülaosas näha, kuidas joon on laialivalguv ja narmendav - see ongi ebapuhtus. Joone puhtus sõltub ka masinast, selle reguleeritusest jms. See kõik tuleb kogemusega. Esialgu tasuks rohkem harjutada kunstmaterjalidel vms.
Kaverappimine on kõrgem pilotaaž - selles mõttes oled jah suure tüki ampsanud. Praegu on näha, et allumise asja katmisega tuleb veel palju vaeva näha.
Aga on hea, et oma pilti näitad - see tähendab, et oled kriitikale ja arengule avatud. Suureks kunstnikuks ei saagi üleöö.
Entusiast
Kasutaja avatar
Deuce
Site Admin

PostitusPostitas Deuce » 29 Nov 2014 14:25

Aetherial, minu tagasihoidliku arusaama kohaselt hea ja paljutõotav. Lase edasi!
Entusiast
Kasutaja avatar
Deuce
Site Admin

PostitusPostitas Deuce » 29 Nov 2014 19:05

Deuce kirjutas:Aetherial, minu tagasihoidliku arusaama kohaselt hea ja paljutõotav. Lase edasi!

Tahtsin küsida veel, kas disain on oma?
Entusiast
Kasutaja avatar
Deuce
Site Admin

PostitusPostitas Aetherial » 30 Nov 2014 15:04

Kahjuks mitte, see pilt on netist leitud.
Aetherial

PostitusPostitas tufi » 03 Dets 2014 17:18

Tere!
Olen ka algaja ja sooviks saada koolitust. Kas keegi ka tartu kandis koolitust läbi viiks ?
Esimesed jooned said tehtud isetehtud masinaga aga nüüd on jõuludeks uued masinad käes.
Palju oöeks ka koolituse hind ?
tufi

PostitusPostitas Külaline » 07 Dets 2014 10:47

Alustasin joonistamist umbkaudu aasta tagasi, sai soetatud detsembri lõpul harjutamiseks basic komplekt, sai pomelote ja greipide peale tehtud väga palju, augustis tegin endale esimesed jooned peale oma kavandilt ja juba septembri lõpu poole tegin esimese pildi teisele inimesele, mis õnnestus enamvähem, pärast seda feilinud ja rohkem keskendun nüüd joonistamisele ja maalimisele, et leida endale mentor kes suhtub asjasse tõsisemalt kui lihtsalt tatoveerija. Kel huvi on kiigake mu instagrami. http://instagram.com/chilluminatic

Olen teadlik, et enamus tattood seal on täis pask, aga need inimesed olid suht suvalised maakad kes jäid oma tasuta tattoodega väga rahule, sain natukene kogemust ja mõistmist juurde väga basic asjade kohta.. masinat veel niipea ei puutu, kuniks leian osava meistri, kes näeb minus potentsiaali.. ennem pean joonistama kuni silmad verised :twisted:
Külaline

PostitusPostitas Deuce » 07 Dets 2014 16:15

Joonistamine on jah A ja O. Seda tuleb nõrkemiseni teha. Aga Su Instagrami link on väga huvitav - ma arvan küll, et kindlasti peaksid jätkama!
Aga mentorite ja õpetajatega tundub olukord pisut keeruline olevat. Meile on saadetud kirju, milles küsitakse, kas õpetaksime. Kahjuks ei ole meie võimuses seda teha.
Kurb on see, et meist kellelegi ei meeldi, kui tehakse halba tööd, samas ei viitsi/taha/ms ässad noorte arengusse panustada - mõistetav muidugi ka, aga me kõik oleme ju kunagi nullist alustanud... Tätoveerimust kahjuks koolis õppida ei saa.
Samas on hea, et noored tunnevad tätoveerimise õppimise vastu huvi - see on palju parem, kui jääda aastateks üksinda, teadmiseta, sisuliselt nullarenguga toimetama.
Kui võimalust on, siis võib-olla katsume järgmisel aastal mingi lühiajalise koolituse organiseerida. Põhiasjade, hügieeni jms käsitlemiseks.
Entusiast
Kasutaja avatar
Deuce
Site Admin

PostitusPostitas artseww » 08 Dets 2014 03:11

Tänud, eks nii ta on jah, paljuski on asi egos ja tutvustes kinni, et heale meistrile "perse alla pugeda", samas täiesti arusaadav, sest tegu on vastastikuse usaldusega. Üritan võimalikult omast peast toota, mida olen teinud paberil juba, sest ei näe erilist pointi kopeerida teiste asju ja stiile, vaid teen tunde ja mälu järgi, et flowd mõista. Palju näinud praeguste enamvähem tegijate vanemaid asju elavate inimeste peal, ning see kohati annab vähemalt motivatsiooni edasi kütta, sest neilgi suht feilid asjad olnud ja see lohutab- me kõik oleme inimesed ja teeme vigu, kuigi õigem on ja oleks ikkagi endale koht välja teenida selles skenes, sest paljud kõvemad tegijad nagu sorts, lillo, warwink ja paljud teised on kindlasti rohkem vaeva näinud kui ma ette oskaks üldse kujutada. Neilgi palju fuck upe kindlasti olnud ja nad on õppust sellest võtnud nii, et arengut selgelt näha. Kui see koolituse teema toimib, siis võin täitsa kaaluda selle peale, aga noh tehnikat see vaevalt annab, või erinevaid lähenemis viise kuidas inkida. Enda asjad on siiamaani kiiresti ja hästi paranenud, suht algsel kujul nagu freshina. Basic hügieenist jagan matsu, aga kindlasti on asju, mida ma ei tea :) Üritan alati puhtalt teha, et vältida igasuguseid 1% juhtumeid ja kõik on põhimõtteliselt disposable, mis lendab otsejoones prügikasti pärast sessi. :lol: Aga jah, nii kui süvenema hakkasin tattoo teemasse ja kohalikku skenesse, hakkasin alles mõistma kui andekaid seppasi meil siin on.. sai suvel ka baltic tattoo expol käidud, seal tõmbas suu lahti küll kuidas Eestlased tegid head tööd. Ütleks, et Eestis on kvaliteet mentorite jaoks baasi piisavalt, rohkem ikkagi tutvustes kinni asi. Lihtsalt niisama jutule pole ka mõtet minna ( kui just inkima ) mis on ka kohati perse pugemine, samas ka austus avaldus.
artseww

PostitusPostitas Deuce » 10 Dets 2014 22:56

Just, ega vist ei leia ühtegi tätoveerijat, kes täna, kogenud tegijana, mõnda noorpõlvetööd ei häbeneks. Kui midagi ei tee, ei pane mööda, aga ei arene ka. Arenguga kaasnevad paratamatult vead, samm tagasi selleks, et astuda veel suurem samm edasi. Eesmärk on oluline.
Minu meelest on tätoveerimises kolm tasandit, mida arendada: kunstiline tasand, masina käsitsemise tasand ja inimesega ümber käimise tasand - see hõlmab peamiselt hügieeni, teadmisi nahast jms. Kunstiline ei ammendu ilmselt kunagi, muu õpib vast aja jooksul perfektselt kätte. Kui satub meistri käe alla, siis lihtsalt õpib kiiremini ja jääb ratta leiutamine ära.
Tegelikult, nagu Sa ka viitasid, on ju meistri jaoks väga suur au, kui keegi tahab tulla just tema õpilaseks. Mina tagasi ei lükkaks, kui on näha, et tahtja teab, mida tahab. Traditsiooniline värk.
Entusiast
Kasutaja avatar
Deuce
Site Admin

PostitusPostitas animatsiooon » 26 Jaan 2015 11:00

Väga huvitav teema.
Ka ennast paelub tohutult tatoveerimine ja joonistamine on põhitegevus olnud maast madalast saadik.

Ära hirmutab aga see, et ühtegi tegijat isiklikult ei tunne ja kelle juures oma tatoveeringud saanud olen, on ka rääkinud, et tegijad ei taha eriti õpilasi võtta. Eks peab muidugi ise jutule minema, et kuuldused ümber lükata või kinnitust saada, aga kuskil tagatoas suvaliselt seadistatud suvalise masinaga eksperimenteerimine tundub küll väga ebaefektiivne õppimisviis olevat..

Postitus algas huvitava soovitusega - " siis pole muud midagi, kui et pöördu mõne meistri poole ja motiveeri teda end õpetama. "
Siit küsimus, millega siis motiveerida üht meistrit omale õpilast võtma..? :)
animatsiooon

Järgmine

Mine Tegijate arutelu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline