Algajad-alustavad tätoveerijad - andke endast teada!

Siin räägitakse tätoveerijatest

Re: Algajad-alustavad tätoveerijad - andke endast teada!

PostitusPostitas Deuce » 27 Jaan 2015 12:37

animatsiooon kirjutas:

Ebaefektiivsuse kõrval kindlasti ka see, et inimese nahk pole ikkagi suvaline lõuend. Ja enamasti ju ei mallata oodata, vaid üsna kiiresti liigutakse pärisnahale.
Su küsimus on hea, aga raske vastata.
Ega muidugi, on täitsa mõistetav, miks õpetamisega eriti tegelda ei taheta. Aga sellel on ka oma head küljed - tooksin välja kaks:
1. Iga halb tätoveerija kahjustab omal kombel tätoveerimise mainet. Nii, et see puudutab ringiga meid kõiki. Seega on vajalik halbade tätoveeerijate osakaalu vähendada - algajate õpetamine on päris efektiivne viis.
2. Au ja kuulsus. Tätoveerimine on vana käsitööpraktika, millel on omad traditsioonid. Teadmise ülekanne meistrilt õpilasele on ka osa traditsioonist. Tõeline meister on välja õpetanud vähemalt ühe õpilase. Ja olgem ausad, on ikka ilgelt hea tunne, kui sinu käe alt sirgub korralik kunstnik. Temas esindub sinu väärtussüsteem. Ta on sinu koolkond.
3. Vastastikune kasu. Enamasti võtavad õpilasi salongid. Koolitavad su välja, sina aga hakkad seal töötama. Väga mõistlik.

Kuidas motiveeerida? Ei tea. Olen kuulnud, et motivaator võib olla näiteks raha. Midagi halba selles vist näha ei tohiks - koolis maksad ka oma hariduse eest. Selge on, et õpetamisega kulub aega ja energiat.
Vahel on motivaator sõprus. Sõber koolitab sõpra.
Motiveerida võib anne. Kui meister näeb, et isikus peitub tohutu potentsiaal, siis võib see olla otsustav.
Entusiast
Kasutaja avatar
Deuce
Site Admin

PostitusPostitas alfa1711 » 08 Mär 2015 00:59

Ma ei ole küll päris algaja aga siin foorumites ei selgita keegi mitte sittagi konkreetselt.Mul on vaja veel tatoveerimistehnikat õppida ja harjutada aga kus,kelle juures? Sellest konkreetset vastust ei ole.
alfa1711

PostitusPostitas LyAurely » 24 Mär 2015 21:04

Tere,

Olen toimetanud FB Tätoveerijate grupis mõnda aega ja on silma jäänud mitmeid probleeme, mis just puudutab algajate teemat. Algajad liiga kiiresti asuvad inimese naha kallale teadmata hügieeni nõuetest. Teiseks kunstiline pool. Soovitakse väga tätoveerida, kuid kunsti osas jääb vajaka. Ma olen ka algaja, kuid mina alustasin tätoveerimise õppimist lapates meeletutes kogustes materjale läbi. Nii tätoveeringute osas kui ka proovisin leida infot masinate ja kõige kohta. Kui tätoveerimise huvi on väga suur, siis on internetist võimalik tänapäeval saada kõike.

Kuid tegelikult mind huvitaks see teema, et Eestis kuidagigi tõstatada teadlikust tätoveerimisest ja hügieenist. Kuna ma interneti avarustes tegelen, siis saaksin sedasi toimetada ja tätoveerijad ei peaks hakkama muretsema algsete koolituste osas. Samas see tagaks selle, et tätoveerijate juurde jõuavad juba õpilased, kellel on algteadmised. Et kas oleks mõeldav, et keegi tätoveerijatest oleks nõus mulle lahti seletama kõik mis puudutab hügieeni nõuete osa ja algtõdesid. Mul on kõik materjalid läbi töötatud, kuid ma pole oma teadmistes nii kindel, et oma blogis sellest kirjutada (oma blogis puudutan tätoveerimise teemasid).
LyAurely

PostitusPostitas Deuce » 25 Mär 2015 23:07

LyAurely kirjutas:Tere,

Tere LyAurely, on hea meel Sind näha kirjutamas!
Sellega, mida ütled, tuleb nõustuda. Nähes, et selles valdkonnas on probleeme, tekkis eelmisel aastal idee korraldada loeng vms. Asja ajama hakates selgus, et see läheb liiga kalliks ja samas pole kindel, kas inimesi üldse tuleks kohale.
Aga kirjutamine neist asjust on igal juhul vajalik. Oleme ise ka plaaninud seda teha, aga pole olnud aega. Tegelikult on hügieeni alustest Mico Goldobin mõned kuud tagasi FB-s isegi kirjutanud, kuid tema väga asjalik jutt on tänaseks kaotsi läinud. Tollal ei taibanud seda salvestada. Just mõned päevad tagasi otsisin - enam polnud (FB varjukülg). Aga ma tean, et sellel teemal võiks pikalt rääkida Victor Emeliyanenko. Ta on ka väga pädev ja huvitatud sellest, et Eestis asjad paremuse poole kulgeks.
Sinu blogi on väga huvitav ja vajalik (ka augustamise osa jm). Võiksid sellele siia foorumisse ka teema teha või viite panna.
Entusiast
Kasutaja avatar
Deuce
Site Admin

PostitusPostitas LyAurely » 26 Mär 2015 18:27

Kindlasti kursuse variant oleks kõige parem ja tulevikus ehk peaks midagi korraldama.

Hetkel oleks kõige parem ja odavam võimalus teha teavitustööd interneti vahendusel. Inimesed saavad igal ajal ise lugeda ja uurida. Hetkel ma pean silmas kõige elementaarsemaid teadmisi, mida oleks just alguses vaja teada. Mina oma blogis üritan kajastada võimalikult õiget ja täpset informatsiooni, kuid kindlasti ka mina võin "puusse panna" ja loodan, et siis keegi annab märku ja suunab parandama :D

Täna lahkasin teemat: Mida on vaja tätoveerimiseks?
http://lybmc.blogspot.com/2015/03/mida-on-vaja-tatoveerimiseks.html

Ma mõistan seda hoiakut, et kõik tätoveerijad on alati ise uurinud ja õppinud, kuid kahjuks kannatajaks pooleks jäävad inimesed, kes tätoveeringuid saavad. Samuti koputada tätoveerijatele südamele (eriti algajatele), et tätoveerimine on suur vastutus teise inimese tervise ja elu osas (teine inimene peab halvasti teostatud tätoveeringuga elama edasi). :evil:
LyAurely

Eelmine

Mine Tegijate arutelu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist